niedziela, 15 stycznia 2012

Z kartonowego archiwum 11 (europejskie dni dziedzictwa kulą u czyjej nogi?)13 września 2009
"Europejskie Dni Dziedzictwa są wspólną inicjatywą Rady Europy i Unii Europejskiej, w której Polska uczestniczy już 17. raz. Począwszy od najbliższego weekendu swoje podwoje bezpłatnie otworzą najcenniejsze polskie zabytki. Oferta Dolnego Śląska także jest bogata."  Tak napisano we wrocławskiej GW 11 września. Temat podjęto ponownie w wydaniu weekendowym. 
Jak wygląda reklama imprezy o tak długiej tradycji, honorowanej takim patronatem i włączonej w cykl obejmujący całą Europę? Otóż zamówiono plakat, książeczkę i afisz z wyszczególnieniem imprez. Ale na słupach do tego służących jedynie z rzadka można odnaleźć sam afisz, rodzynkiem jest plakat.  Chyba częściej spotkać można plakat na skrzynkach telefonicznych czy elektrycznych, ale i tak przegrywa w tego typu miejscach z informacją kserowaną. To znaczy, że na wynajęciu słupów ktoś w "Województwie" chciał zaoszczędzić.  Właściwie można było w ramach promocji, skoro ona tak wygląda, zorganizować konkurs dla najmłodszych "Znajdź plakat promujący Dni Dziedzictwa".  Na dowód, że można go znaleźć umieszczam tu fotkę.
  
Skoro ostatnio można było usłyszeć narzekania na to, jak słabo oplakatowany jest Eurobasket, to ja upominam się o wydarzenia kulturalne. Ruszam im na odsiecz, jak głosi hasło tegorocznych Dni. Takie postępowanie z wydrukowanymi już przecież materiałami promocyjnymi mija się kompletnie z sensem promocji. 

Entenmark
Entenmark (20:04)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz