niedziela, 15 stycznia 2012

Z kartonowego archiwum 14 (A kłódy rosną...)05 października 2009
Pisałem 25 lipca tego roku o kłódkach, które zakochane (?) pary zaczęły wieszać na barierkach mostu Tumskiego. Rodzaj świeckiego obrzędu magicznego, który ma zapewnić dozgonną wierność w związku (bez różnicy, jak sądzę, homo- czy hetero-).
Wieszczyłem :-), że służby miejskie będą musiały monitorować sytuację na moście i poddawać go okresowym badaniom na wytrzymałość, wyliczać - w oparciu o przeciętną wagę kłódki x ilość zawieszonych po obu stronach kłódek - ile kilogramów brakuje do zarwania się przeprawy.
Nie wiem, czy to robią w istocie. Monitoruję zatem ja. I oto stan obecny, tj. z wczoraj.
Kto jest ciekaw ile przyrosło, może porównać z fotografią z lipca.  Zapewne, dokonując kilku regularnych  inwentaryzacji, dałoby się wyliczyć, kiedy na moście pojawi się masa krytyczna (a właśnie! są też pierwsze zapięcia rowerowe). Można by też oceniać przyrost lub spadek zaufania wzajemnego wśród młodych par, rozeznawać rynek producentów kłódek, gusta estetyczne itp.
Czy powstaje już pierwsza praca seminaryjna, magisterska, doktorska poświęcona temu przeszczepionemu na nasz grunt, nieoryginalnemu zjawisku?

Entenmark
Entenmark (23:19)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz